Example: confidence

PRIMERI IZRAČUNA TOČK Razpis za vpis v …

Stran 1 od 7 PRIMERI IZRA UNA TO K Razpis za vpis v dodiplomske in enovite magistrske tudijske programe v tudijskem letu 2016/2017 Prijave za vpis se obdelujejo v skladu s Pravilnikom o razpisu za vpis in izvedbi vpisa v visokem olstvu (Uradni list RS, t. 4/16). Za pretvorbo ocen srednje olske izobrazbe pri izra unu to k ob omejitvi vpisa se uporabljata: tabela za pretvorbo ocen pri to kovanju omejitve vpisa na visoko olskih strokovnih tudijskih programih prve stopnje (TABELA 1) in tabela za pretvorbo ocen pri to kovanju omejitve vpisa na univerzitetnih tudijskih programih prve stopnje in enovitih magistrskih tudijskih programih druge stopnje (TABELA 2). Prvi primer Kandidat se je s 1. eljo prijavil v univerzitetni tudijski program Ra unalni tvo in informatika, z 2. eljo pa v visoko olski strokovni tudijski program Ra unalni tvo in informatika na Fakulteti za ra unalni tvo in informatiko Univerze v Ljubljani.

− splošni uspeh pri zaključnem izpitu, poklicni maturi oziroma splošni maturi (60% točk), − splošni uspeh v tretjem in četrtem letniku (40% točk).

Information

Domain:

Source:

Link to this page:

Please notify us if you found a problem with this document:

Other abuse

Transcription of PRIMERI IZRAČUNA TOČK Razpis za vpis v …

1 Stran 1 od 7 PRIMERI IZRA UNA TO K Razpis za vpis v dodiplomske in enovite magistrske tudijske programe v tudijskem letu 2016/2017 Prijave za vpis se obdelujejo v skladu s Pravilnikom o razpisu za vpis in izvedbi vpisa v visokem olstvu (Uradni list RS, t. 4/16). Za pretvorbo ocen srednje olske izobrazbe pri izra unu to k ob omejitvi vpisa se uporabljata: tabela za pretvorbo ocen pri to kovanju omejitve vpisa na visoko olskih strokovnih tudijskih programih prve stopnje (TABELA 1) in tabela za pretvorbo ocen pri to kovanju omejitve vpisa na univerzitetnih tudijskih programih prve stopnje in enovitih magistrskih tudijskih programih druge stopnje (TABELA 2). Prvi primer Kandidat se je s 1. eljo prijavil v univerzitetni tudijski program Ra unalni tvo in informatika, z 2. eljo pa v visoko olski strokovni tudijski program Ra unalni tvo in informatika na Fakulteti za ra unalni tvo in informatiko Univerze v Ljubljani.

2 Srednjo olo je kon al s poklicno maturo (na poklicni maturi je lahko dosegel najve 23 to k) po programu konfekcijski tehnik z uspehom: Slovenski jezik 8, Angle ki jezik 5, Tehnologija konfekcije 5, Seminarska naloga z zagovorom 5. Izpit iz maturitetnega predmeta: matematika 5. Uspeh v 3. letniku srednje ole: odli en (5), uspeh v 4. letniku srednje ole: odli en (5). 1. elja V Razpisu za vpis je navedeno, da se v primeru omejitve vpisa v univerzitetni tudijski program Ra unalni tvo in informatika kandidate, ki so opravili poklicno maturo, izbira glede na: splo ni uspeh pri poklicni maturi (20% to k), splo ni uspeh v 3. in 4. letniku (40% to k), uspeh pri maturitetnem predmetu (40% to k). Izra un to k: Na poklicni maturi je kandidat dosegel 8+5+5+5=23 to k, izpit iz maturitetnega predmeta matematika je opravil z oceno 5, torej ima skupaj 23 + 5 to k = 28 to k.

3 V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 28 to kam v stolpcu Splo na matura, Mednarodna matura, Poklicna matura ustreza 95 to k v stolpcu Normirane vrednosti . Vsota splo nih uspehov v 3. in 4. letniku je 5+5=10 to k. V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 10 to kam v stolpcu Zaklju ni izpit z dvema predmetoma, Srednje olska diploma, 3. in 4. letnik ustreza 100 to k v stolpcu Normirane vrednosti . Ocena iz maturitetnega predmeta matematika je 5. Prera unava se po lestvici 2-8 (ker lahko kandidat izpit iz maturitetnega predmeta matematika opravlja na osnovni ali vi ji ravni).V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 5 to kam v stolpcu Lestvica 2-8 ustreza 70 to k v stolpcu Normirane vrednosti . To ke = 95 x 0,2 + 100 x 0,4 + 70 x 0,4 = 87 to k 2. elja V Razpisu za vpis je navedeno, da se v primeru omejitve vpisa v visoko olski strokovni tudijski program Ra unalni tvo in informatika kandidate izbira glede na: - splo ni uspeh pri zaklju nem izpitu, poklicni maturi oziroma splo ni maturi 60% to k, - splo ni uspeh v 3.

4 In 4. letniku 40% to k. Stran 2 od 7 Izra un to k: Na poklicni maturi je kandidat dosegel 8+5+5+5=23 to k. V Tabeli 1 za pretvorbo ocen 23 to kam v stolpcu Poklicna matura z mo nim maksimumom 23 to k ustreza 100 to k v stolpcu Normirane vrednosti . Vsota splo nih uspehov v 3. in 4. letniku je 5+5=10 to k. V Tabeli 1 za pretvorbo ocen 10 to kam v stolpcu Zaklju ni izpit z dvema predmetoma, Srednje olska diploma, 3. in 4. letnik ustreza 100 to k v stolpcu Normirane vrednosti . To ke = 100 x 0,6 + 100 x 0,4 = 100 to k Drugi primer Kandidat se je s 1. eljo prijavil v univerzitetni tudijski program Tehnologija prometa in logistika na Fakulteti za pomorstvo in promet Univerze v Ljubljani. Srednjo olo je kon al s poklicno maturo (na poklicni maturi je lahko dosegel najve 20 to k) po programu strojni tehnik z uspehom: Slovenski jezik 4, Angle ki jezik 3, Strojni tvo 5, Seminarska naloga z zagovorom 5.

5 Izpit iz maturitetnega predmeta: geografija 4. Uspeh v 3. letniku srednje ole: dober (3), uspeh v 4. letniku srednje ole: prav dober (4). V Razpisu za vpis je navedeno, da se v primeru omejitve vpisa v univerzitetni tudijski program Tehnologija prometa in logistika kandidate, ki so opravili poklicno maturo, izbira glede na: splo ni uspeh pri poklicni maturi (40% to k), splo ni uspeh v 3. in 4. letniku (40% to k), uspeh pri maturitetnem predmetu (20% to k). Izra un to k: Na poklicni maturi je kandidat dosegel 4+3+5+5=17 to k, slovenski jezik je opravi z oceno 4; po Lestvici 2-8 oceni 4 odgovarja ocena 6; kandidatu se za slovenski jezik upo tevata 2 dodatni to ki, skupaj se mu torej za poklicno maturo upo teva 19 to k. Izpit iz maturitetnega predmeta geografija je opravil z oceno 4. Skupaj ima 19 + 4 to ke = 23 to k. V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 23 to kam v stolpcu Splo na matura, Mednarodna matura, Poklicna matura ustreza 90 to k v stolpcu Normirane vrednosti.

6 Vsota splo nih uspehov v 3. in 4. letniku je 3+4=7 to k. V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 7 to kam v stolpcu Zaklju ni izpit z dvema predmetoma, Srednje olska diploma, 3. in 4. letnik ustreza 70 to k v stolpcu Normirane vrednosti . Ocena iz maturitetnega predmeta geografija je 4. Prera unava se po Lestvici 2-5 . V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 4 to kam v stolpcu Lestvica 2-5 ustreza 80 to k v stolpcu Normirane vrednosti . To ke = 90 x 0,4 + 70 x 0,4 + 80 x 0,2 = 80 to k Tretji primer Kandidat se je prijavil v visoko olski strokovni tudijski program Uprava na Fakulteti za upravo. Srednjo olo je kon al z zaklju nim izpitom z uspehom: Slovenski jezik 3, Matematika 4, Zgodovina 2 Kemija 4. Tretji letnik je kon al z zadostnim uspehom, etrtega pa z dobrim. Stran 3 od 7 V Razpisu za vpis je navedeno, da se v primeru omejitve vpisa izbira kandidate glede na: splo ni uspeh pri zaklju nem izpitu, poklicni maturi oziroma splo ni maturi (60% to k), splo ni uspeh v tretjem in etrtem letniku (40% to k).

7 Izra un to k: Vsota ocen na zaklju nem izpitu je 3+4+2+4=13 to k. V Tabeli 1 za pretvorbo ocen 13 to kam v stolpcu Poklicna matura z maksimumom 20 to k, Zaklju ni izpit s tirimi predmeti ustreza 65 to k v stolpcu Normirane vrednosti . Vsota splo nih uspehov v 3. in 4. letniku je 2+3=5 to k. V Tabeli 1 za pretvorbo ocen 5 to kam v stolpcu Zaklju ni izpit z dvema predmetoma, Srednje olska diploma, 3. in 4. letnik ustreza 50 to k v stolpcu Normirane vrednosti . To ke = 65 x 0,6 + 50 x 0,4 = 59 to k Opomba: Kandidatom, ki so ob zaklju ku tiriletnega srednje olskega izobra evanja prejeli diplomo brez ocen, se kot ocena uspeha pri zaklju nem izpitu upo tevata splo na uspeha v 3. in 4. letniku. etrti primer Kandidat se je prijavil v enoviti magistrski tudijski program druge stopnje Medicina na Medicinski fakulteti. Srednjo olo je kon al s splo no maturo z uspehom: Sloven ina 3, Matematika 6, Angle ina 5, Biologija 4, Kemija 3.

8 Tretji letnik je kon al z dobrim uspehom, etrtega pa s prav dobrim. V Razpisu za vpis je navedeno, da se v primeru omejitve vpisa izbira kandidate glede na: splo ni uspeh pri splo ni maturi (35% to k), splo ni uspeh v tretjem in etrtem letniku (20% to k), uspeh pri posameznih predmetih splo ne mature (matematika, tuji jezik in en naravoslovni predmet biologija, fizika ali kemija) (45% to k). Izra un to k: Vsota ocen pri splo ni maturi je 3+6+5+4+3=21 to k. V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 21 to kam v stolpcu Splo na matura, Mednarodna matura, Poklicna matura ustreza 85 to k v stolpcu Normirane vrednosti . Vsota splo nih uspehov v 3. in 4. letniku je 3+4=7 to k. V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 7 to kam v stolpcu Zaklju ni izpit z dvema predmetoma, Srednje olska diploma, 3. in 4. letnik ustreza 70 to k v stolpcu Normirane vrednosti . Ocena iz matematike je 6, iz angle ine 5 in iz biologije 4 (kemije ne upo tevamo, ker je ocena ni ja kot pri biologiji).

9 Matematika in angle ina se prera unavata po Lestvici 2-8 (ker kandidat lahko pri splo ni maturi opravlja obvezna predmeta na vi ji ravni), biologija pa po Lestvici 2-5 (ker biologije kot izbirnega predmeta ni mogo e opravljati na vi ji ravni). V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 6 to kam v stolpcu Lestvica 2-8 ustreza 80 to k v stolpcu Normirane vrednosti , 5 to kam v stolpcu Lestvica 2-8 ustreza 70 to k v stolpcu Normirane vrednosti , 4 to kam v stolpcu Lestvica 2-5 ustreza 80 to k v stolpcu Normirane vrednosti . To ke = 85 x 0,35 + 70 x 0,2 + 80 x 0,15 + 70 x 0,15 + 80 x 0,15 = to k Stran 4 od 7 Peti primer Izra un to k je nekoliko bolj zapleten pri programih, ki izvajajo preizkuse posebnih nadarjenosti, sposobnosti in spretnosti. Vzemimo primer dveh kandidatov, ki sta se prijavila v enoviti magistrski tudijski program druge stopnje Arhitektura.

10 Prvi je splo no maturo opravil s 17 to kami, 3. in 4. letnik je kon al z dobrim uspehom. Na preizkusu sposobnosti je dosegel 26 to k od 40 mo nih. Preizkus sposobnosti so opravili vsi, ki so dosegli vsaj 18 to k. V Razpisu za vpis je navedeno, da se v primeru omejitve vpisa izbira kandidate glede na: splo ni uspeh pri splo ni maturi oziroma zaklju nem izpitu (10% to k), splo ni uspeh v tretjem in etrtem letniku (10% to k), uspeh pri preizkusu sposobnosti (80% to k). Izra un to k: Vsota ocen na maturi je 17 to k. V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 17 to kam v stolpcu Splo na matura, Mednarodna matura, Poklicna matura ustreza 67,5 to k v stolpcu Normirane vrednosti . Vsota splo nih uspehov v 3. in 4. letniku je 3+3=6 to k. V Tabeli 2 za pretvorbo ocen 6 to kam v stolpcu Zaklju ni izpit z dvema predmetoma, Srednje olska diploma, 3. in 4. letnik ustreza 60 to k v stolpcu Normirane vrednosti.


Related search queries